دسته‌بندی نشده

چه رنگ رژی بهم میاد؟ انتخاب رژلب مناسب رنگ پوست و مو

رژلب یکی از لوازم آرایشی است که در گریم و میکاپ نقش مهمی دارد. اما باید در نظر داشت که خرید این وسیله آرایشی کار آسانی نیست. جدا از کیفیت و تأثیری که می‌تواند بر روی بدن داشته باشد، انتخاب رژلب مناسب کار دشواری است. اضافه کردن رنگ به لب ها می تواند تفاوت زیادی در ویژگی های صورت شما ایجاد کند؛ بنابراین انتخاب رنگ مناسب می تواند آرایش صورت شما را کامل کند و برعکس، زدن رژلبی که مناسب رنگ پوست و موهای شما نباشد می تواند زحمتی که برای کل آرایش صورتتان انجام داده اید، را هدر دهد. بنابراین انتخاب رنگ رژلب مناسب برای آرایشتان بسیار مهم است. ما در این مقاله نکات ظریف انتخاب رژلب مناسب پوست و مو را با شما مرور می کنیم تا بتوانید انتخاب صحیحی داشته باشید. با ما همراه باشید.

همچنین اگر به یادگیری و کسب درآمد از طریق رشته های آموزش خودآرایی، آموزش میکاپ، آموزش شینیون و ….. علاقه مند هستید، از طریق شماره های پایین صفحه با آموزشگاه آرایشگری دترلند در تماس باشید تا از تخفیف های ویژه و شرایط شرکت در کلاس ها مطلع شوید.

انتخاب رژلب مناسب رنگ پوست

اولین قدم در انتخاب رنگ رژ لب مناسب، تعیین رنگ پوست است. رنگ پوست به 5 نوع مختلف تقسیم می شود. 1. رنگ پوست روشن و بور 2. رنگ پوست سفید 3. گندمی یا خرمایی 4. برنز 5. تیره. در ادامه مقاله می توانید با رژ لب مناسب برای انواع رنگ پوست آشنا شوید.

رژ لب مناسب برای رنگ پوست (روشن و بور) و رنگ پوست (سفید)

رژ لب هایی که معمولاً با پوست های روشن بسیار عالی به نظر می رسند، صورتی روشن، مرجانی، هلویی، نود و قرمز جگری هستند.

افرادی که دارای پوست روشن هستند، عموما از رنگ هایی باید استفاده نمایند که صورت آنها را براق تر و روشن تر نشان دهد. لذا رنگ های تیره چون باعث کدر شدن پوست خواهند شد، گزینه مناسبی نخواهند بود. رنگ های قرمز، هلویی، مرجانی و … می توانند گزینه های خوبی باشند. عموما استفاده آن دسته از رژ ها که دارای اکلیل و براق کننده هستند در گریم و میکاپ پوست های روشن جلوه زیبایی خواهند داشت.

رژ لب مناسب برای پوست سبزه، گندمی یا خرمایی

رژ لب مناسب رنگ پوست سبزه

رژ لب هایی با رنگ صورتی گل رز، قرمز توت فرنگی و نارنجی رنگ های مناسب برای پوست های سبزه هستند و می توانند زیبایی فوق العاده ای به این رنگ پوست دهند.

برای جذاب تر نشان دادن صورت این دسته از افراد عموما رنگ جیغ گزینه خوبی نیست. شما باید از رژ هایی استفاده نمایید که به پوست ظاهر برنزه ببخشد. رنگ هایی چون آجری؛ کالباسی، آلبالویی، صورتی تیره و مواردی از این قبیل می توانند گزینه خوبی برای آرایش روزانه باشند. در کنار این رنگ از رژ ها استفاده از خط لب کمی تیره تر، می تواند آرایش لب شما را تکمیل نماید.

برای پوست های گندمی، عموما رنگ های ملایم و نود جلوه بهتری می بخشد. معمولا رنگ هایی چون صورتی و نارنجی گزینه های خوبی برای آرایش ملایم صورتی خواهند بود.

رژ لب مناسب برای پوست برنزه

رژ لب مناسب رنگ پوست برنزه

خانم هایی که رنگ پوستشان برنزه است، رژلب های مرجانی، صورتی تیره و قرمز روشن مناسب ترین گزینه ها برای انتخاب رنگ رژلب شان است.

رژ لب مناسب برای پوست تیره

انتخاب رژلب مناسب پوست تیره

رژلب های قهوه ای و بنفش مثل رژ لب شرابی یا کاراملی برای خانم هایی که پوست کاملا تیره ای دارند بهترین گزینه است.

برای این دسته از افراد عموما رنگ هایی که دارای پایه قرمز تیره هستند، گزینه مناسبی می باشند. تناژ های شرابی، قهوه ای، قرمز، بنفش و مواردی از این خانواده گزینه خوبی محسوب می شوند. در نظر داشته باشید که با رنگ پوست تیره، هر اندازه که لب ها جلوه زیبا تری داشته باشند، چهره شما شاداب تر به نظر می رسد. لذا می توان از رنگ های تیره در آرایش لب استفاده کرد.

انتخاب رژلب مناسب تن رنگی پوست

انتخاب رژلب مناسب تن رنگی پوست

شناخت تن رنگی پوست، کمک زیادی به انتخاب شما می کند. به طور کلی 3 نوع تن رنگی پوست وجود دارد: گرم، سرد و خنثی.

تن رنگی سرد

برای پوست بور و روشن و سفید: قهوه ای یا نود

برای پوست سبزه: صورتی یا قرمز تیره زغال اخته ای

برای پوست برنزه یا تیره: یاقوتی یا شرابی

تن رنگی گرم

برای پوست بور و روشن و سفید: صورتی کم رنگ یا نود هلویی

برای پوست سبزه، برنزه یا تیره: رژلب هایی به رنگ مسی یا برنز

تن رنگی خنثی

برای پوست با تن رنگی خنثی، طیف گسترده ای از رنگ ها هم شامل رژهای مناسب برای پوست با تن رنگی سرد و هم تن رنگی گرم مناسب است.

انتخاب رژلب مناسب رنگ مو

انتخاب رژ لب مناسب رنگ موها

موهای تیره + پوست روشن

رنگ های صورتی روشن و قرمز به رنگ آلویی و گیلاسی بهترین گزینه هستند.

موهای بلوند + پوست روشن

صورتی روشن، صورتی مایل به بنفش و رنگ های قرمز و سرخابی گزینه های مناسبی هستند.

موهای تیره + پوست برنزه و تیره

بژ طلایی ، قرمز مایل به قهوه ای و رنگ های برنز بهترین گزینه می باشند.

موهای بلوند + پوست برنزه و تیره

کاراملی، صورتی های گرم و سرخابی گزینه های مناسبی هستند.

موهای قهوه ای + پوست تیره

بژ، مرجانی و صورتی های گرم بهترین گزینه می باشند.

موهای قرمز + پوست روشن

صورتی های گرم، مرجانی و قرمز مایل به قهوه ای گزینه های مناسبی هستند.

نکات مهم برای انتخاب رژلب مناسب

 • قبل از خرید حتما رنگ رژ را بر روی پوست دست خود امتحان کنید. در نظر داشته باشید که این روش همیشه نمی‌تواند مفید باشد. برای افرادی که رنگ پوست بدن ان‌ها با رنگ پوست صورتشان متفاوت است، این روش چندان مفید به نظر نمی‌رسد.
 • اگر در ساختار رژلب شما ویتامین E وجود داشته باشد، می‌توان به عنوان مرطوب کننده نیز از آن استفاده کرد. در غیر این صورت قبل از استفاده، بهتر است از کرم‌های حاوی ویتامین E استفاده کنید.
 • اگر مایل هستید لب‌های شما درشت‌تر و گوشتی به نظر برسند، می‌توانید از رنگ های روشن و براق استفاده کنید.
 • برای آنکه ماندگاری رژ بر روی لب‌ها بیشتر باشد، ابتدا یک لایه از رژ را بر روی لب‌های خود زده و سپس یک دستمال کاغذی بین لب‌ها بگذارید و آن‌ها را بر روی هم فشار دهید تا چربی اضافی رژ جذب دستمال شود. سپس یک لایه دیگر بر روی لب‌ها بکشید.
 • برای افراد سن بالا عموما رنگ‌های مات، جلوه خوبی ندارند. لذا اگر مایل هستید تا از این رژها استفاده کنید، حتما از برق لب برای روشن‌تر جلوه دادن لب های خود استفاده کنید.
 • خط لب و برق لب می‌توانند دو گزینه مناسب برای برجسته‌تر نشان دادن لب باشند. سعی کنید تا هنگام خرید رژلب،‌ خط لبی را تهیه کنید که رنگ آن یک درجه تیره‌تر از رنگ رژ باشد.
 • انتخاب رنگ رژلب بر اساس تن پوست

  یکی دیگر از مواردی که هنگام انتخاب رنگ رژلب باید به آن دقت کنید، تن پوست یا ته رنگ پوست است. تن پوست به سه دسته سرد، گرم، و خنثی تقسیم می‌شود. رنگ مناسب رژلب بر اساس تن پوست به شرح زیر است:

  • تن پوست سرد: رنگ های قرمز آلبالویی، صورتی، یاقوتی، و شرابی
  • تن پوست گرم: هلویی، نارنجی، صورتی کمرنگ، مسی
  • تن پوست خنثی: همه رنگ های مناسب تن پوست سرد و گرم

  نتیجه گیری

  انتخاب رژ یکی از مواردی است که می بایست با دقت انجام شود زیرا لب ها در چهره شما می توانند بسیار موثر باشند. علاوه بر رنگ پوست که می تواند رنگ رژ را تعیین نماید، انتخاب نوع لباس و رنگ آن نیز می تواند بر روی پوست بازتاب متفاوتی داشته باشد لذا توجه به این نکته نیز در زمان خرید رژ مهم خواهد بود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *