دسته‌بندی نشده

پودر فیکس چیست و چه کاربردی دارد؟

پودر فیکس چیست و چه کاربردی دارد ؟ آیا تمایل دارید به آرایش شما به گونه ای باشد که هر شخصی با دیدن شما باور نکند این میکاپ را خود انجام داده اید؟ برای داشتن یک آرایش تمیز و فوق العاده دوست داشتنی، باید اصول و قداعد یک میکاپ حرفه ای را به خوبی یادگرفته و رعایت کنید. باید دقت کنید که هر یک از لوازم آرایش را در موقع خاص و جای درست به کار ببرید. یکی از محصولات اساسی که کمک شما را در یک آرایش حرفه ای می باشد، پودر فیکس یا همان فیکساتور است.

کاربرد و مورد استفاده آن در ثابت کردن و پایداری و دوام میکاپ حرف اول را می زند. استفاده از پودر فیکس و یا همان فیکساتور، قواعد مربوط به خود را دارد. اگر شما هم مثل من کنجکاو هستید که نحوه استفاده از پودر فیکس در گریم و آرایش را بدانید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

 پودر فیکس دقیقا چیست؟


مورد استفاده پودر فیکس در آرایش صورت ماندگاری بیشتر میکاپ و ظاهری بی عیب و نقص می باشد. اگر تا به حال از پودر فیکس استفاده نکرده و تصور شما بر این است که فرآیند بسیار طولانی دارد، جالب است بدانید که این کار نهایتا 30 ثانیه به طول می انجامد. بنابراین همانطور که گفتیم، بعد از استعمال پودر فیکس، نگران ریزش آرایش یا تجدید دوباره آن نباشید. به مرحله در اصطلاح به استفاده از پودر فیکس، بیک کردن هم گفته می شود.

فاکتور های یک فیکساتور مرغوب

پودر فیکسی مرغوب و خوب است که دارای ذرات بسیار ریز باشد. چرا؟ چون که به خوبی روی آرایش نشسته و یکدست شود. جالب است که اگر در ترکیبات و ساختار پودر فیکس از متریالی همچون سیلیکا و زینک اسید به کار نرفته؛ به این دلیل است که پوست شما را مصنوعی و گچی نمایش خواهد داد.

افزون بر این که، پودر فیکسی بهتر است مورد استفاده قرار گیرد که سری نمکدانی و مناسب داشته باشد تا در زمان نیاز بتوان کمی از پودر را در دسترس قرار داد. اما در غیر این حالت احتمال این که هنگام کار کثیف کاری شود، درصد بالایی دارد.
برای کار با پودر فیکس یک اسفنج آرایشینحوه استفاده پودر فیکس(مثل بیوتی بلندر ها) یا یک براش تخت یا همان براشی که با آن از کرم پودر خود استفاده می کنید، لازم می شود. جهت محو کردن و به اصطلاح فید کردن آن نیز می توانید از هر نوع براشی که نرم و پر مو است استفاده کنید.

 

انواع و اقسام پودر فیکس و کاربرد آن ها

ترتیب مراحل استفاده از پودر جادوگر


همه می دانند که پودر فیکسها نیاز به یک محصول مایع برای چسبیدن به آن دارد. پس بنابراین می بایست در اولین مرحله از کرم پودر یا کانسیلر های متناسب با پوست خود استفاده نمایید. پس از زیر سازی و زمینه سازی پوست خود آن را به خوبی فید کنید. بعد از آن براش یا بیوتی بلندر خود را به پودر آغشته کرده و لایه نازکی را به صورت ضربه ای روی اجزای صورت بکار ببرید.

فرصت دهید تا پودر فیکس حدود 5 الی 10 دقیقه روی پوست صورت بماند. مرحله بعد را می توانید حدس بزنید! بله بعد آن را با استفاده از براش پرمو به خوبی فید کنید. همچنین اگر تمایل داشتید آرایش تان دوام بیشتری داشته باشد، بهتر است دقیقا 10 دقیقه صبر کرده و سپس آن را پخش کنید. در غیر از این حالت، اگر تمایل به داشتن آرایش سبک داشتید، صرف زمان 3 دقیقه نیز کافی و خوب است.

چه بخش هایی از چهره نیاز به پودر فیکس دارد؟

به طور کلی بهتر است تمامی نواحی صورت را پودر بزنیم. با این کار آرایش صورت در تمام مدت روز ماندگاری داشته است. با استفاده درست از فیکساتور، کرم پودرتان تکان نمی خورد و خطوط ریز و چین و چروک روی پوست تان نخواهد افتاد.

ادامه مطلب را از دست ندهید چرا که به سراغ اصل کاری می رویم :

ناحیه زیر چشم که معمولا پس از گذشت زمان خط می افتد و درصد احتمال ریختن پودر سایه و ریمل روی آن فراوان است.

خط خنده

قسمت چانه

نواحی پیشانی و بینی که با کنترل چربی از برق افتادن آن جلوگیری می کنند.

زیر خط گونه نیز مهم است. چرا که امکان نمایان و مشخص شدن کانتور را افزایش می دهد. توجه توجه! استفاده از این پودر برای وقت هایی که کانتور چهره را خیلی پایین کشیده اید هم بسیار کارآمد بوده است. پس از این طریق به خوبی آن را فید نمایید.

نواحی دو طرف بینی؛ آن جایی که معمولا این قسمت ها چربی زیادی تولید می کنند. مزیت استفاده از این پودر این است که سبب می شود میکاپ این ناحیه به هم نریخته و ثابت بماند.

مضرات و عیب های پودر فیکس کدامند؟


در کل بخواهیم بیان کنیم، فیکاستورها از دو روش می توانند چهره را در برابر ریختن آرایش مقاوم و آماده کنند. اولین نکته این که روی صورت چسبندگی بوجود می آورند. دومین نکته این می باشد که شرایطی را پدید می آورند تا فعالیت های پوستی متوقف شوند. به همین علت، توصیه می شود در آرایش های روزمره از فیکساتور استفاده نکنید.

چرا که این کار می تواند مضرات زیادی را به پوست شما متحمل شود. توجه کنید که حتی اگر بهترین برند از این پودر را در دست دارید، از استفاده دائم آن بپرهیزید و سعی کنید فقط در مواقع خاص از آن استفاده نمایید.

معرفی یکی از بهترین برندهای پودر فیکس در جهان

یکی از بهترین برندهای پودر فیکس در دنیا که تثبیت کننده بسیار قوی و بدون پیگمنت های رنگدانه می باشد، پودر فیکسی است که ضد آب و مات بوده و برای مناطق مختلف آب و هوایی مناسب خواهد بود. یکی از کاربرد های این محصول، رفله و براقیت و تعریق در پوست های چرب را  به شدت کنترل می کند.

طرز استفاده از پودر فیکس

می توان از لحاظ واترپروف یا ضد آب بودن و فیکس نهایی از پودر فیکس استفاده کرد. همانطور که گفتیم با یک قلم موی پودر زنی یا پد سفید گریم انجام می شود. توجه کنید که جهت افزایش مدت زمان دوام آرایش، مدت صبر را بیشتر کنید. این پودر پس از 10مدت  دقیقه به طور نامرئی شده و هیچ پیگمنتی به رژلب افزون نمی کند. اما با این حال حتما اقدام به فید کردن آن به عمل آورید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *