دسته‌بندی نشده

در انتخاب لوازم آرایشی به چه نکاتی باید توجه داشت؟

شاید جالب باشد بدانید که ایران دومین کشور مصرف کننده لوازم آرایشی در خاورمیانه می‌باشد. از آنجایی که خانم‌های ایرانی علاقه فراوانی به استفاده از لوازم آرایشی دارند، در بعضی مواقع این استفاده می‌تواند به گونه ای افراطی نیز باشد که به دنبال خود روند بیماری‌های پوستی و عفونت‌های چشمی را به دنبال خواهد داشت. استفاده از لوازم آرایشی غیر استاندارد درصد ابتلا به این بیماری‌ها را نیز افزایش می‌دهد. در این مقاله می‌خواهیم شما را به طور نسبی با نحوه خرید لوازم آرایشی آشنا کنیم.

ترکیبات لوازم آرایشی

همانطور که می‌دانید لوازم آرایشی دارای ترکیبات شیمیایی متعددی هستند و از رنگ ها، اسانس‌ها و فیلترهای رنگی ساخته شده‌اند که باعث تغییر رنگ پوست و مات شدن پوست می‌گردد و وجود سرب در آنان، صدمات زیادی را نیز به پوست وارد نموده و باعث جذب طولانی مدت لوازم آرایشی در پوست می‌شود.

استفاده مداوم از لوازم آرایشی

برخی از زنان عادت دارند که بطور مداوم از لوازم آرایشی استفاده کنند و پوست خود در معرض این ترکیبات شیمیایی قرار دهند بنابراین استفاده از لوازم آرایشی بصورت مکَرر ممکن است عوارض کوتاه مدت و یا حتی بلند مدتی به دنبال خود داشته باشد در خانم‌هایی که پوست خیلی حساسی دارند اگر لوام آرایشی بر روی پوست آنها به مدت طولانی باشد ممکن است با علائمی مانند قرمزی، حساسیت، تورم و یا التهاب مواجه شوند.

نکته مهم اینکه حتماً باید از لوازم آرایشی استاندارد که مورد تائید وزارت بهداشت می‌باشد استفاده نمائید. لوازم آرایشی اکثراً وارداتی هستند و همانطور که گفته شد از ترکیبات مواد سرب، و هورمون‌های پروژسترون تشکیل شده‌اند و در طولانی مدت مشکلات پوستی بوجود می‌آورند.

در تهیه لوازم آرایش به چه نکاتی باید دقت نمود؟

کرم پودر

مهم‌ترین محصول در لوازم آرایش کرم پودر است. بعضی از خانم ها احساس می‌کنند اگر از کرم پودر رنگ تیره استفاده نمایند و یا در واقع برنزه نمایند، پوست آنها زیبایی و جذابیت خاصی پیدا می‌کند، در حالیکه بهتر است هنگام خرید کرم پودر، کرم پودری را که مناسب رنگ پوستتان است تهیه نمائید یا کرم پودری را که به رنگ پوست شما نزدیک باشد استفاده نمائید. در این حالت چهره شما کاملاً طبیعی بنظر می‌رسد.

پس قبل از خرید این محصول حتماً مقداری از کرم پودر را بر روی مچ دست خود تست نموده و از نزدیکی رنگ آن به رنگ پوستتان اطمینان حاصل نمائید.

رژ گونه

در انتخاب رژ گونه دقت نمائید. از رژ گونه ای استفاده نمائید که مناسب با پوست شما باشد مثلا برای پوست‌های چرب از رژ گونه پودری که چربی پوست را می‌پوشاند و برای پوست‌های خشک از رژگونه‌های مایع که خاصیت مرطوب کنندگی و آبرسانی به پوست دارد استفاده نموده و جهت انتخاب رنگ آن نیز باید از رنگ‌هایی که به رنگ  پوستتان نزدیک است استفاده نمائید. در این صورت به هیچ عنوان مصنوعی جلوه نخواهد داد.

رژ لب

در هنگام آرایش لب، رنگ رژ شما، تاثیر بسزایی در آراستگی چهره شما دارد. مثلاً اگر دندان‌های سفیدی دارید در انتخاب رنگ رژ محدودیتی نخواهید داشت ولی اگر دندان شما به زردی میزند ممکن است دچار محدودیت شوید. گرچه رنگ رژ باید با رنگ پوست و چشم شما تا حدودی همخوانی داشته باشد و عوامل مختلف در آرایش شما، می‌تواند در انتخاب رنگ رژ لب، بسیار تاثیرگذار باشند.

ریمل و خط چشم

چشم اولین عضوی از صورت است که نگاه را به خودش جلب می‌کند. بنابراین در مورد آرایش چشم، باید اهمیت ویژه ای قائل بود. در این زمینه سعی کنید هنگام کشیدن خط چشم دقت کامل نمائید و هنگام خرید آن نیز رنگی را انتخاب کنید که با رنگ سایر لوازم آرایش شما تناسب داشته باشد. در ارتباط با ریمل، نیز از ریملی استفاده نمائید که چشمانتان را خوش حالت و زیبا جلوه دهد. گرچه بسته به نوع ریمل‌های متفاوتی که وجود دارد سعی کنید ریملی را تهیه نمائید که با مژه‌های شما سازگاری داشته باشد و اگر مدام در معرض آفتاب  قرار می‌گیرید و یا صورت خود را با آب، زیاد می‌شوئید، می‌توانید از ریمل های ضدآب استفاده نمائید.

بنا بر توضیحات بالا، هنگام تهیه لوازم آرایشی دقت نمائید که برچسب و مهر، تاریخ تولید و انقضاء بر روی ظرف لوازم آرایشی شما درج شده باشد که نشانه غیرتقلبی بودن آن محصول می‌باشد.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *